Ballina Magazina Ja cili serial do nisë së shpejti në Tv Klan

Ja cili serial do nisë së shpejti në Tv Klan

Nga krijuesit e “Brazil Avenue” vjen një tjetër sukses ndërkombëtar brazilian në Tv Klan. “Rregullat e lojës” provon se vetëm një vijë shumë e hollë ndàn çfarë është e drejtë dhe çfarë është gabim. E mira dhe e keqja konsiderohen shpesh çështje pikëpamjeje.

Ti duhet të dish rregullat e lojës, ose do të mbetesh “péng” i saj! Me aktoren e famshme Giovanna Antonelli (“Një mundësi e dytë” dhe “Kloni”) nga data 25 Maj vjen premierë ekskluzive në ekranin më të madh shqiptar.

Romero, është një hero në sytë e njerëzve, por në të vërtetë ai është pjesë e një organizate krìminale. E dashura e tij, Atena (Giovanna Antonelli), është një grua që nuk hùmbet asnjë shans për ta rivalizuar dhe përfituar prej tij. Juliano, një ish-i bùrgosur pa të drejtë që kërkon të marrë hàk për babain e tij. Një trekëndësh dashurie ku Toia duhet të bëjë një zgjedhje…

Zbuloni serialin e ri në Tv Klan - Tv Klan

Episodi i parë i “Rregullat e lojës” ishte programi më i ndjékur në televizionet braziliane me një mesatare 8,013,730 shikues / minutë duke konkuruar rreth 15 programe të tjera në Prime-Time.

Kandidate në “International Emmy Award” në kategorinë si telenovela më e mirë e vitit dhe aktori më i mirë për Alexandre Nero. Fitues në çmimet vjetore braziliane aktori më i mirë: Alexandre Nero dhe aktorja më e mirë Giovanna Antonelli.

“Rregullat e lojës” do të transmetohet premierë ekskluzive nga data 25 Maj, pas përfundimit të serialit Laila, çdo ditë nga e hëna në të shtunë në orën 14:30 në ekranin e Tv Klan.

Rregullat e Lojes

Zbuloni serialin e ri në Tv KlanPremierë, nga 25 Maji

Posted by Seriale TV KLAN on Wednesday, May 13, 2020

 

Rregullat e Lojes

Zbuloni serialin e ri në Tv KlanPremierë, nga 25 Maji

Posted by Seriale TV KLAN on Wednesday, May 13, 2020

Atena/Francineide

Aktore: Giovanna Antonelli

Një grua pa moral dhe një “e mbijetuar” nga mjérimi i periferive të Brazilit. E pagëzuar me emrin Francineide dos Santos, Atena është një màshtuese që klonon karta krediti dhe falsìfikon firmat nëpër çeqe. Aftësia e saj për të vjédhur para, është e njëjtë me atë për t’i shpenzuar ato pa kontroll. Shumë ironike dhe e mësuar me një jetë super të pasur. Ajo di të përdorë sharmin dhe joshjen për të arritur gjithçka që do… përfshirë edhe meshkujt.

Romero Rômulo

Aktor: Alexandre Nero

Një burrë me disa fytyra. Ish-këshilltar, ai është i njohur si mbrojtës i të drejtave të të bùrgosurve. Karìzmatik, alturist dhe i vendosur në idealet e tij, ai njihet si një hero i qytetit. Shumë shpejt mësohet se ai është shumë fals dhe që mbron interesat e tij të pista. Romero është shumë ambicioz që përdor shàntazhet për të marrë atë që do, duke përfshirë edhe dashurinë e nënës së tij.

Tóia/Maria Vitória Noronha

Aktore: Vanessa Giácomo

Një vajzë irrìtuese me një personalitet të fortë. Ajo bën àrmiq dhe miq shumë lehtë. I dashuron festat dhe pëlqen shumë flirtet. Por zemra e saj është “e zënë”. Toia është e dashuruar me boksierin Juliano që në adoleshencë, me të cilin do të martohej në momentin që ai bùrgoset për tràfikim lëndësh nàrkotike. Gjithsesi Toia nuk dyshoi kurrë në fajësinë e tij. Një vajzë e fortë dhe shumë punëtore, ajo do të përpiqet shumë të mbrojë nënën dhe të fejuarin e saj.

Juliano

Aktor: Cauã Reymond

I fortë, i drejtë dhe kokëfortë më një zemër të madhe. Ai është rritur që fëmijë me Toian në shtëpinë e nënës së tij adoptuese Djanira, ish-gruaja e babait të tij Zé Maria. Që i vogël është rritur i persekutuar nga paragjykimi si djali i një krìmineli dhe prandaj ishte gjithmonë nën vëzhgimin e policisë. Pas arrestimit të tij, Juliano përbuzet nga komuniteti ku ai jeton.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...