Ballina LAJME/BOTE Vdés aktori i njohur i filmit që théu rekordet në shikueshmëri (FOTO)

Vdés aktori i njohur i filmit që théu rekordet në shikueshmëri (FOTO)

Ekipi i komedisë së Give My Head Peace tha në një deklaratë se: “BJ është pjesë e familjes Give My Head Peace. Ai ishte një aktor i mirë, koleg i shkëlqyer dhe mik i vërtetë. Mendimet tona janë me gruan e tij, Elishin, djalin Nathan dhe vajzën Abigail në këtë kohë”.

Agjenti i BJ, Geoff Stanton tha për Mailonline se lajmi i ka trìshtuar të gjithë miqtë e tij: ‘Të gjithë jemi shkatérruar nga lajmi i vdékjes së BJ dhe ngushéllime të thélla për gruan e tij, Elishin, djalin Nathan dhe vajzën Abigail.BJ Hogg dead: Game of Thrones and The Fall actor dies at 65 | EW.com

Aktori lindi në prill të vitit 1955. BJ ishte aktor, shkrimtar, regjisor dhe një muzikant i stërvitur klasik pjesë e bàndës Big Bands.

Ai interpretoi në teatrin Lyric të Belfast dhe jashtë kufinjve si në Rusi dhe gjetkë.Who did B.J. Hogg play in Game of Thrones as the actor dies aged ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Bora Zemani ia mohon identitetin Donaldit, por Romeo e nxjerr ‘bllof’

Moderatorja Bora Zemani prej kohësh tashmë është në një lidhje me aktorin Donald Veshaj edhe pse në të vërtetë asnjë prej të dyve nuk...

Pas rastit makàbër, reàgon Kisha Ungjillore: Të gjitha fetë besojnë në ringjàllje, por…

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se të gjitha fetë besojnë në ringjallje por jo në një kapítullim të jetës. Në...

Udhëtimet jashtë vendit? Polícia e Shtetit sqaron qytetarët

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Polícia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Flet xhaxhai i Blerta Josifit: Ka bërë be, nuk futet më në shtëpi dhe…

Xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijétuara në Kombinat ka treguar në dëshminë e tij se 34-vjeçarja nuk ka ku të qëndrojë...

Blerta Josifi do të mbahet në psíkíatri, ja nga se vùan vajza

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjéncën e Spítalit Psíkíatrik nr. 5 në...