Ballina Showbiz Dafina publikon këngën e re, duket qartë një dedikim për Dj Geek...

Dafina publikon këngën e re, duket qartë një dedikim për Dj Geek (VIDEO)

Karantina nuk e ka ndalur Dafina Zeqirin që të mos merret me muzikë.

Menjëhërë pasi i dha fund lidhjes me Dj Geek, këngëtarja iu fut punës për këngën e re dhe më në fund sot e ka lançuar.

“A je pendu” titullohet kënga, ku për tekstin është kujdesur Elinel, ndërsa për muzikën është marrë vetë Dafina sëbashku me Cricket.

Interesante është klipi i këngës, i cili ka ardhur në formën e një videoje të animuar, pa prezencën e këngëtares.

“A je pendu” flet për një dashuri të hùmbur dhe qysh në momentin që Dafina nxirrte copëza të vogla nga kënga, të gjithë fansat aludonin se është dedikim për ish-të dashurin e saj, Dj Geek. Kjo për vetë faktin që kënga është publikuar një javë pasi ajo i dha fùnd lidhjes me të.

Dafina nuk ka pohuar këtë gjë nëse kënga e re është një dedikim për dashurinë e saj të përfunduar, mirëpo diçka është e sigurt! Do të jetë hiti i ri i karantinës!I've never been happier', Dafina Zeqiri talks about joining Dj Geek

Mendohet se kjo këngë është pjesë e albumit “Dafinë moj” që këngëtarja ka lajmëruar që do të vijë shumë shpejt.

Sa për ndarjen me Dj Geek, Dafina është shprehur: “Ishte një lidhje e shkurtër e që përfundoi shpejt. Me sa duket nuk shkojnë bashkë edhe puna edhe lidhja romantike. Kështu që vendosa që puna dhe ekipi është më e rëndësishme se lidhja. Mendojmë të mbajmë ekipin sa më të shëndetshëm, sepse ne jemi si një familje. Kështu që u desh t’i jepja fund lidhjes për të shpëtuar lidhjen në ekip, që për ne është më e rëndësishme.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze...

Çdo femër e ëndërron! Tayna merr surprízën më të bukur të jetës! (VIDEO)

Keni marrë ndonjëherë një surprízë në urën e Bosforit? Në mos jo, me siguri keni ëndërruar për një të tillë kur keni parë telenovelat...

Greta Koçi pëson ndryshim dràstik! Tashmë duket si…(FOTO)

Pak kohë më parë mediat zbùluan se Greta Koçi ishte làrguar nga Shqipëria. Thuhej se këngëtarja ishte zhvéndosur në Austri dhe këtë gjë e tregonin...

Çméndet Kejvina! Nis të thýej pjata dhe trétë ushqim në restorant (VIDEO)

Kejvina Kthjella ngélet një nga personazhet më të përfolura nga mediat rozë gjatë vitit, 2020. Modelja, herë pas herë, ka ndàrë me ndjékësit foto të...

PërPuthen/ Zbùlohet e shkuara e dhímbshme e Melisës (VIDEO)

Puntatën e sotme të Për’Puthen Melisa ka rréfyer historinë më të dhímbshme të jetës, të cilën nuk e dinin as prindërit e saj. Ajo tha...