Ballina Magazina Lajm i trìshtë për kinematografinë! Hùmb jetën aktori i njohur i filmave...

Lajm i trìshtë për kinematografinë! Hùmb jetën aktori i njohur i filmave romantik (FOTO)

Aktori i Bollywood, Rishi Kapoor, i njohur për rolet e tij romantike, ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare.

Shkak për vdékjen e tij është bërë kànceri, nga i cili po kurohej për gati 2 vite…

Mediat e huaja bëjnë me dije se aktori merrte mjekim në New York, por ndërroi jetë në një spìtal në Mumbai.Rishi Kapoor admitted to hospital

Ai mori famë në vitin 1973 me rolin e tij kryeso në filmin “Bobby”, një histori dashurie adoleshtente.

Gjithashtu Kapoor ka lujatur rol në dhjetra filma romantikë për më shumë se dy dekada.

Talentin e tij e ka trashëguar edhe i biri, Ranbir Kapoor, i cili po ec në hapat e të atit.Rishi Kapoor Dead: Veteran Star Was Part Of Bollywood Acting ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...