Ditën e djeshme aktorit të madh të artit shqiptar Gëzim Kruja iu dha lamtumira e fundit.

Ndonëse për shkak të situatës aktorit nuk u përcoll për në banesën e fundit ashtu siç e meritonte, qyteti i Shkodrës gjeti një mënyrë gjeniale për ta nderuar.

Në orën 12 qytetarët dolën në ballkone për të duartrokitur dhe nderuan. Por, më të vëahtirë e patën ata që nuk e panë dot për herë të fundit.

Mjeshtri i Humorit" Gëzim Kruja feston 80-vjetorin, miku i tij Zef ...

Aktori dhe miku i Gëzimit, Zef Deda ka treguar në një intervistë për “Shekullin” mes lotësh takimin e fundit që pati me Gëzimin.

“Për fat të mirë para 1 muaji kam qenë tek shtëpia e tij dhe na thoshte mblidhni mendjen mos dilni se jeni sémurë, sepse dhe unë jam me ishémi cerébrale dhe na thoshte të mos lëviznim, sepse është e rrezikshme. Shkova në shtëpi dhe më shkruajti në letër ‘pse ke dal’, sepse ai vetëm shkruante nuk fliste”, tregoi Zef Deda.

Ai shtoi se për 2 javë sémundja i mori frymëmarrjen dhe më pas ndërroi jetë.

LAJMI I FUNDIT/ Nderron jete mjeshtri i humorit, Gezim Kruja ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!