Ballina Sport Zbulohet surpriza që Kobe Bryant kishte për të gjithë fansat (FOTO)

Zbulohet surpriza që Kobe Bryant kishte për të gjithë fansat (FOTO)

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksìdent tràgjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Lajmi i hidhur i trishtoi të gjithë, megjithatë peshën më të madhe e pati bashkëshortja e tij Vanessa, e cila tashmë kujdeset e vetme për 3 vajzat e saj.

Por, pavarësisht dhimbjes që po kalon, ajo ka çuar deri në fund një punë të nisur nga basketbollisti para se të ndërronte jetë.

Së fundmi Vanessa ka bërë me dije se libri i Kobe “The Wizenard Series: Season One” është hedhur në treg dhe të gjithë adhuruesit e tij mund ta lexojnë.

Libri ka dalë në treg ditën e martë dhe ky është i dyti që mban emrin e Kobe.

Më 19 mars të vitit 2019 legjenda e basketbollit botoi librin e tij të parë me titull “The Wizenard Series: Training Training” , i cili u lexua nga mijëra njerëz në të gjithë botën.

Lidhur me serinë e librave të tij, Kobe ka thënë se dëshiron që me anë të tyre t’u nxisë imagjinatën sportistëve të rinj  dhe t’i shtyjë të mësojnë më tepër rreth sporteve.

The 1st book created by Kobe Bryant, 'The Wizenard Series ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!