Një térmet me magnitudë 3.1 shkallë riter është regjistruar mbrëmjen e sotme në Shqipëri.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC), rreth orës 00:29 me epiqendër Detin Adriatik, rreth 40 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 19 kilometra në veriperëndim të Kavajës.

Sipas EMSC lékundjet e térmetit u klasifikuan si lékundje të shkallës 4.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!