Aktorja Nur Fettahoglu njihet tashmë nga të gjithë prej roleve në serialet shumë të ndjekur, “Sulejmani i madhërishëm” në rolin e sulltaneshës Mahidevran dhe “Dashuri e ndaluar” në rolin e Pejkerit.

Aktorja 39-vjeçare është nënë e një vajze nga martesa me një biznesmen. Çifti u ndànë në vitin 2015 pas dy viteve martesë dhe Nur po e rrit e vetme vajzën.

Në një intervistë së fundmi, aktorja është shprehur e penduar që nuk është martuar në moshë të re pasi do donte të kishte 5 fëmijë.

Do you remember sultana Mahidevran? You will not know it today

“Të jesh nënë është një ndjesi kaq e bukur. Nëse do martohesha më shpejt, patjetër do bëja 5 fëmijë tha aktorja bukuroshe.

Nur Fettahoglu u martua kur ishte 33 vjeç dhe e lindi vajzën në moshën 36-vjeçare.

Prej vitesh ajo është përqëndruar tek karriera e saj e suksesshme dhe vazhdon të luajë në seriale shumë të ndjékur në Turqi.

Mahidevran Sultan ¤ Muhteşem Yüzyıl | Turkish beauty, Beyond ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!