Ballina Aktualitet Thyen karantinen, vajzat tallen keq me policët: A keni me ndez? (VIDEO)

Thyen karantinen, vajzat tallen keq me policët: A keni me ndez? (VIDEO)

Pak më parë në redaksinë e JOQ Albania publikuam një lajm ku një 61-vjeçar i gjorë nga një fshat i Elbasanit, i cili kishte ecur 15 km në këmbë për të paguar sigurimet shoqërore, u gjobit nga polìcia, vetëm se nuk dispononte autorizimin përkatës të leje-daljes.

Ndërkohë që mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një video nga Tirana, e cila tregon se polìcia po vepron me dy standarde në lidhje me gjobat për ata që shkelin masat kufizuese.

E themi këtë pasi në videon e mëposhtme shihen dy vajza në një automjet, të cilat zhvillojnë një dialog “flirtues” me punonjësit e polìcisë që ndodhen në një automjet tjetër, teksa ndodhen në trafik.

Vajzat nisin të tallen me polìcët e Lleshit duke iu kërkuar çakmak për të ndezur cigarët, po këta të fundit u përgjigjen duke thënë se “ikin e i ndezin te mullari”. Sipas qytetarit që e dërgoi videon, episodi është regjistruar mbrëmjen e së martës rreth orës 21:20, ku vajzat kanë dalë “live” në Instagram.

I indinjuar nga standardi i dyfishtë i polìcisë, qytetari shprehet se kjo që ka ndodhur nuk është aspak e drejtë, pasi vajzat sipas tij i “marrosen” efektivët “qejflinj”, duke bërë që ata të mos marrin asnjë masë administrative ndaj tyre.

Mesazhin i qytetarit:

Pershendetje JOQ! Ja si tallin … k***at e tirones me shtetin. Publikoje kte ta shofi gjjth qe kto k*rva nuk respektojn rregullat dhe polìcia qe zgerdhihet me kto buc*re Ju lutem publikojeni!! Video Esht bere sot ne insta live e….ne rruget e tiranes. Nuk eshte e drejte kjo qe ndodh me ne ! K***at gjejjn gjithmon rrug per te dal Dhe polìcia k*rverore e shtetit ton vdes pas k**vave Publikoje !!!! Ta shofi gjith shteti Dhe gjith shqiperia. Ka ndodh rreth ores 21:20 live ne instagram. Skan pas leje dhe polìcat i thone qe ikim e ndezim ke mullari. A ka Shtet mo burr??? Ndalojn kto Dhe I kerkojn cakmak shtetit dhe shteti k*roset pas k*rvave A Esht e drejt ????

Ky nuk është rasti i parë që polìcia e Lleshit vepron me dy standarde në këto ditë. Në redaksinë e JOQ Albania kanë mbërritur edhe raste të tjera, të cilat nxjerrin në pah “shumë-standardshmërinë” e Polìcisë së Shtetit, e cila është e gatshme të gjobisë të varfërit që dalin për një hall nga shtëpia, por jo “qejflijet” që thyejnë rregullat me vetëdije, pa pasur ndonjë emergjencë për të dalë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!