Një tërmet ka rënë para pak minutave në vendin tonë. Lëkundjet me magnitudë, 3.6 të shkallës rihter kishin epiqendrën 5 km në Verilindje të Peqinit dhe 29 km në Jug të kryeqytetit.

Lëkundjen u ndjenë në disa qytete si Elbasan, Tiranë, Lushnje dhe Berat.

Sipas EMSC tërmeti kishte një thellësi prej 5 km dhe klasifikohet si tërmet i shkallës 4.

Ajo që dihet me siguri është pániku që ka përfshirë njerëzit, shumë prej të cilëve kanë dalë nga shtëpitë edhe pse n këtë kohë pandemie nuk është e lehte.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!