Një tërmet ka rënë para pak minutave në vendin tonë. Lëkundjet me magnitudë, 3.1 të shkallës rihter kishin epiqendrën 32 km në Veriperëndim të Tiranës dhe 13 km në Veriperëndim të Shijakut.

Lëkundjen u ndjenë në disa qytete si Elbasan, Tiranë, Durrës dhe Shijak.

Sipas EMSC tërmeti kishte një thellësi prej 2 km dhe klasifikohet si tërmet i shkallës 3.

Ajo që dihet me siguri është pániku që ka përfshirë njerëzit, shumë prej të cilëve kanë dalë nga shtëpitë edhe pse n këtë kohë pandemie nuk është e lehte.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!