Ballina Magazina 'Sulejtani i Madhërishëm' me prejardhje shqiptare?

‘Sulejtani i Madhërishëm’ me prejardhje shqiptare?

Aktori i mirënjohur turk Halit Egenç, ka treguar që ka prejardhje shqiptare. E meqënëse rrënjët i ka në Shqipëri, ai ka përfituar për të kaluar pak kohë me familjen e tij të shtrenjtë në një vend që i kujton atij të parët.

Halit Egenç, së bashku me bashkëshorten e tij, Berguzar Korel, dhe me djalin, janë fotografuar duke drekuar në “Arnavutkoy”. 

Çifti i njohur turk Berguzar Korel, e njohur me rolin e saj si “Sheherzadja” dhe Halit Ergenç, i njohur si “Onuri” te seriali “1001 netë”, apo edhe në rolin e “Sulltanit” te “Shekulli i Madhërishëm”, po qëndrojnë për vizitë në Londër.

Përmes disa fotografive në Instagram çifti kanë treguar se sot ndodhen në një kafe të Londrës “Cafe Phillies”, ku kanë kaluar kohë të mirë. Në një intervistë, punëtorja e lokalit   ka treguar për takimin e tyre me dy aktorët e njohur turk, me të cilët ka shfrytëzuar rastin të bëj edhe një fotografi.

Në këtë takim ajo ka zbuluar edhe një detaj ekskluziv. Çifti turk në bashkëbisedim me prishtinasen kanë treguar se rrënjët i kanë nga Shqipëria, pra me prejardhje janë shqiptarë. Sipas punëtores, familja e nënës së aktorit turk të njohur si “Sulltani” ka prejardhje nga Shqipëria, gjersa ka treguar se edhe familja e Sheherzades i ka rrënjët në Shqipëri.

Përveç tyre edhe dy aktorët të njohur turk, Kivanc Tatlitug dhe Baris Arduc e kanë pranuar me krenari prejardhjen e tyre shqiptare. Ndërsa në aspektin profesional “Sheherzadja dhe Onuri” luajnë rolet kryesore në serialin “Vatamin Sensin”, xhirimet e të cilit kanë zgjatur dy vite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!