Ballina LAJME/BOTE Shqiptari në Angli bën gjestin e e madh! (FOTO)

Shqiptari në Angli bën gjestin e e madh! (FOTO)

Teksa në Britaninë e Madhe vazhdon të rritet numri i të prékurve me dhe i të vdékurve nga Covid-19 ( deri më tani 38.168 janë të prékur dhe 3.605 viktìma) në botë ka shkuar në 1.132.734 numri i të prékurve me COVID-19, ndërkohë që 60.355 persona kanë humbur jetën. 

Kemi dëgjuar shumë që shqiptarët bëjnë të gjitha të këqìjat në Britani ku shpesh mediat vendase i akuzòjnë si ndër bandat më të rrezìkshme që qarkullojnë në vendin ishullor.

Por kjo nuk është aspak e vërtetë! Ka shumë persona që po na bëjnë të ndihemi krenarë për atë çfarë po bëjnë. I fundit është rasti i Dorian Brahimi nga Shkodra, i cili ka bërë një gjest të mrekullueshëm.

Biznesmeni nga Shkodra i cili prej vitesh ushtron aktivitetin e tij në Bristol të Anglisë ka vendosur që së bashku me stafin e tij të restorantit ‘Roberto’s Ristorante Pizzeria’ në Chipping Sodbury ka vendosur të dhurojë pica falas për stafin mjekësorë që ndodhet në frontin e parë të kësaj lùfte ndaj një armiku (Koronavirus) të egër i cili është i padukshëm bukë në shtëpitë e italianëve.

I kontaktuar nga stafi ynë pronari i restorantit Dorian Bahimi  tha: “Ne vendosëm që sot të bëjmë këtë gjest, i cili është gjëja më minimale e mundshme për ato heronj si shenjë falënderimi për guximin dhe përkushtimin ndaj nesh”.

Kjo nisëm u përshëndet edhe nga klientët e restorantit të djaloshit shkodran ku të gjithë ato e përgëzuan dhe e falënderuan për një gjest të tillë. Kjo padyshim nuk mbeti pa u vene re edhe nga mediat vendase që i bënë jehone të gjestit të këtij njeriu fisnik i cili nuk është hera e parë që ndërmerr një nisëm të tillë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!