Ballina Aktualitet Shkodra vatra e re e Covid-19, ja detajet e rasteve të reja

Shkodra vatra e re e Covid-19, ja detajet e rasteve të reja

Ka shkuar në 446 numri i të prékurve nga COVID-19 në vendin tonë pasi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 raste të reja nga 233 testime të kryera.

Në një dalje publike për mediat, specialistja e ISHP-së Marjeta Dervishi, bëri me dije të dhënat e fundit në vendin tonë, duke lajmëruar se deri tani janë kryer 3,877.

Tirana vijon të jetë epiqendra e epidemisë në vendin tonë me 215 të prékur, teksa Shkodra mbetet vatër e nxehtë inféksioni me 57 raste, ku 5 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit.

Konfirmohen 12 raste të tjera me koronavirus në Shkodër, të gjithë ...

Sipas Dosja.al, 5 personat janë të afërm të 3 personave që u diagnostikuan një ditë më parë me COVID-19 dhe dy raste të reja janë në Shirokë, familjarë të të inféktuarës në këtë lagje, 2 raste nga familja e punonjëses së fasonerisë, e cila banon në lagjen Perash si dhe 1 rast tjerër është i afërm i të diagnostikuarës së djeshme në lagjen “3 Heronjtë”.

Ndërkohë, betéjën me COVID-19 e kanë fituar 217 persona, teksa në dy spìtalet COVID aktualisht po marrin shërbim 49 pacientë: 41 pacìentë të shtruar në spìtalin Inféktiv, nga të cilët 6 në terapi, 2 prej tyre të intubuar dhe në spìtalin ‘Shefqet Ndroqi’, COVID 2, janë të shtruar 8 pacìentë, 6 në terapi dhe 5 të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit, 20 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 217.

Konfirmohen 2 rastë të reja me koronavirus në Shkodër - Balkanweb ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!