Ka shkuar në 446 numri i të prékurve nga COVID-19 në vendin tonë pasi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 raste të reja nga 233 testime të kryera.

Në një dalje publike për mediat, specialistja e ISHP-së Marjeta Dervishi, bëri me dije të dhënat e fundit në vendin tonë, duke lajmëruar se deri tani janë kryer 3,877.

Tirana vijon të jetë epiqendra e epidemisë në vendin tonë me 215 të prékur, teksa Shkodra mbetet vatër e nxehtë inféksioni me 57 raste, ku 5 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit.

Konfirmohen 12 raste të tjera me koronavirus në Shkodër, të gjithë ...

Sipas Dosja.al, 5 personat janë të afërm të 3 personave që u diagnostikuan një ditë më parë me COVID-19 dhe dy raste të reja janë në Shirokë, familjarë të të inféktuarës në këtë lagje, 2 raste nga familja e punonjëses së fasonerisë, e cila banon në lagjen Perash si dhe 1 rast tjerër është i afërm i të diagnostikuarës së djeshme në lagjen “3 Heronjtë”.

Ndërkohë, betéjën me COVID-19 e kanë fituar 217 persona, teksa në dy spìtalet COVID aktualisht po marrin shërbim 49 pacientë: 41 pacìentë të shtruar në spìtalin Inféktiv, nga të cilët 6 në terapi, 2 prej tyre të intubuar dhe në spìtalin ‘Shefqet Ndroqi’, COVID 2, janë të shtruar 8 pacìentë, 6 në terapi dhe 5 të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit, 20 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 217.

Konfirmohen 2 rastë të reja me koronavirus në Shkodër - Balkanweb ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!