Ballina Aktualitet Shërohen 1 mjek dhe 2 infermiere! Ja të rejat e fundit nga...

Shërohen 1 mjek dhe 2 infermiere! Ja të rejat e fundit nga Covid-19 në Shqipëri

Një mjek dhe dy infermiere në Tiranë kanë mundur të shërohen nga pandemia Covid-19, mes 19 të shëruarve në 24 orët e fundit.

Lajmi bëhet i ditur nga kryeministri vendit përmes një postimi në Facebook, i cili shton se për të shtatën ditë rradhazi, numri i të shëruarve është më i lartë se numri i të infektuarve aktivë.

Kryeministri përmes një postimi në rrjet ka ndàrë një lajm të mirë në kuadër të lùftës me COVID 19. Në 24 orët e fundit ai thotë se janë shëruar 1 mjek dhe 2 infermier mes 19 rasteve të të shëruarve.

Shënohet viktima e parë me koronavirus në Shkodër, shuhet edhe në ...

Po ashtu ai thotë se në total janë 39 persona pjesë e personelit shëndetësor të shëruar

Po ashtu thotë se për të 7 ditë radhazi numri i të shëruarve është më i lartë se numri i të infektuarve aktivë. Deri tani 302 qytetarë e kanë fituar bétejë nme COVID 19.

Lajmi bëhet i ditur nga kryeministri vendit përmes një postimi në Facebook, i cili shton se për të shtatën ditë rradhazi, numri i të shëruarve është më i lartë se numri i të inféktuarve aktivë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!