Aktorja Meryem Uzerli u bë shumë e famshme në Turqi, Shqipëri e në shumë shtete të botës nga roli i “Hyrremit” në serialin “Sulejmani i madhërishëm”.

Ky serial i cili po transmetohet çdo pasdite në TV Klan pati shumë sukses, théu rekorde shikueshmërie dhe rrjedhimisht aktorja mori famë të menjëhershme.

Hürrem Sultan - Magnificent Century | Turkish beauty, Beauty face ...

Së fundmi në një intervistë për një revistë turke, Meryem Uzerli ka treguar se pas serialit ajo ka vùajtur nga sindroma burnout (Sindroma burnout shkàktohet nga strési në punë dhe krijon lodhje fizike, emocionale dhe mendore duke ndikuar në vetëbesimin e personit).

“I thoja Po çdo gjëje vetëm që të mos léndoja askënd. Por në fakt po tregohesha e ashpér me veten. Mendoja se unë isha një makinetë që duhet të punoja. Isha si një robot. I thoja vetes të isha perfekte dhe të mbaja disiplinë. Në fund i thashë produksionit të serialit që kjo ishte e tepërt për mua. Kur u sémura me sindromën burnout isha bërë si një makinë e prishur”-u shpreh aktorja.

Meryem Uzerli asokohe ishte në një lidhje me babain e vajzës së saj. Lidhja e tyre nuk shkoi mirë dhe aktorja pati shumë présion psikologjik.

Meryem tregoi se kur partneri mësoi se ajo ishte shtatzënë i tha “Nuk dua fëmijë” dhe e pështyu në fytyrë. “Kuptova që ai më përdori vetëm për famë dhe thërriste paparacët kudo ku shkonim”-tregoi aktorja.

Meryem Uzerli aka Hürrem Sultan Beautiful Turkish Actress - Photos ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!