Prej 4 vitesh, boksieri i njohur Robin Krasniqi ishte në një lidhje dashurie me modelen Heidi Lushtaku.

Në intervista të ndryshme dhe në postimet e tyre në Instagram, ata tregonin shpesh se ishin kokë e këmbë të dashuruar me njëri-tjetrin dhe madje pas fejesës, kishin nisur të mendonin edhe për dasmën.

Mirëpo, duket se planet nuk kanë shkuar siç duhet dhe pas ndàrjeve e ribashkimeve të shumta, dyshja ka vendosur t’i japë fund njëherë e mirë.Robin Krasniqi tregon se kur planifikon martesën me Heidi ...

Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja në llogarinë e saj në Istagram.

Në një status të gjatë ajo tregon se kanë mbetur miq të mirë dhe është falenderuese për të gjithë kohën që kaloi me partnerin e saj.

Madje, Heidi tregon se fejesa e tyre ka marrë fund 7 muaj më parë.Heidi Lishtaku dhe Robin Krasniqi flasin për martesën dhe fëmijët ...

“Përshendetje të gjithë përkrahësve dhe kureshtarëve! Pavarësisht që ka bërë jehonë ndàrja ime me Robinin asnjëherë s’kam dashur të flasë publikisht, madje për hir të kësaj i kam evituar edhe intervistat, por, ngase është e pamundur t’i rezistojmë kureshtjes së mediave dhe fansave, nga ky çast të deklaroj që statusi emocional i lidhjes sonë ka ndryshuar dhe tani jemi të pozicionuar karshi njëri-tjetrit si miq të denjë. Ndàrjet janë të vështira dhe aspak të këndshme sidomos pas një periudhë afërsisht katër vjeçare, të cilën e kemi të mbushur me përjetime të këndshme dhe të hareshme, por nga pamundësia që ta ruajmë këtë harmoni, ekuilibër dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit në vijim, ne kemi vendosur para shtatë muajsh t’i japim fund fejesës sonë. Kur e shfletoj këtë eksperiencë jetësore më rrezaton përplotë emocione dhe ndjenja të natyrave të ndryshme, prandaj dua ta arkivoi në kujtesën time si një përjetim dhe mësim të vyshëm që ma dhuroi jeta, dhe asnjëherë si një kohë që duhet ta gjykojë me pendesë. Prandaj unë vazhdoj ta çmoj si mik Robinin e sidomos familjen e tij, e në veçanti nënën e tij e cila më trajtoi sikurse vajzën e vet, dhe si e tillë duhet të shërbejë si model pozitiv për të gjitha vjehrrat shqiptare. Këtë shkrim dëshiroj ta përfundoj duke i uruar përzemërsisht Robinit shumë sukses në pasionin e tij dhe realizim të gjitha synimeve jetësore! Me dashuri Heidi.”- shkruan modelja, e cila ka marrë përkrahje të madhe nga ndjékësit e saj.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!