Në nëntor të vitit 2018, reperi Tekashi 6ix9ine u fut në bùrgun më të famshëm të Brooklyn-it, i njohur për mbajtjen pas hekurave të njerëzve “jashtëzakonisht të rrezìkshëm, të dhùnshëm, ose të prirur për arràtisje”.

6ix9ine, emri i të cilit është Daniel Hernandez, u arréstua pas akùzave për shàntazh dhe posedim të àrmës së zjàrrit, nga gjykàta federale e Manhattan-it.

Ai rrezìkonte minimumi 32 vite bùrg dhe maksimumi bùrg të pérjetshëm, mirëpo, gjatë gjyqit reperit iu ul dénimi për shkak të bashkëpunimit për të kapur disa nga ish-bashkëpunëtorët e tij të bandës “Nine Trey Gàngsta Blòòds”.Judge Who Sentenced Tekashi 6ix9ine Says Rapper Probably Belongs ...

Gjykata vendosi për reperin vetëm 2 vite bùrg dhe mbikqyrje për 5 vite pas daljes nga bùrgu.

Mirëpo, 6ix9ine kërkoi të lirohej së fundmi për të shmangur inféktimin me koronavìrus sepse klasifikohej si një i bùrgosur “i prekshëm”.

Avokati i tij tregoi në fillim të muajit prill se reperi po lirohej, pasi ai ishte diagnostikuar me bronkit dhe sinozit në fund të vitit të kaluar dhe ishte shtruar në spìtal për t’u trajtuar nga dy sémundjet.Was sentenced to two years in prison, the rapper Tekashi 6ix9ine

Për më tepër, avokati Lance Lazzaro tha që Hernandez kishte përjetuar një kollë dhe zyrtarët e bùrgut nuk po e lejonin të shihte një mjek.

6ix9ine e ka kaluar pjesën tjetër të dénimit në shtëpi, ndërsa mbrëmjen e sotme është rikthyer në Instagram.

Ai ka lajmëruar ndjékësit e tij në një postim në InstaStory se do të rikthehet me shumë mundësi me një projekt të ri.

“Jeni gati? 8 maj”- shkruan reperi pa dhënë më tepër detaje, duke i bërë të gjithë kuriozë për rikthimin e tij.Tekashi Update: What Really Happened With Fashion Nova

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!