Ballina LAJME/BOTE Pamaje të trishta! Në New York hapen varre masive për të vdekurit...

Pamaje të trishta! Në New York hapen varre masive për të vdekurit nga Covid-19 (FOTO)

Për shkak të numrit të madh të jetëve të hùmbura në New York, vàrrezat nuk kanë pasur vend për të gjithë personat që kanë ndërruar jetë.

Kështu, janë hapur vàrreza masive në Hart Island, në distriktin e Bronx.

Në këtë vend po vàrrosen persona që kanë ndërruar jetë prej ditësh, mirëpo kanë mbetur në mòrg.

Asnjë i afërt apo familjar nuk është paraqitur për të vdékurit nga Covid-19, ndaj vàrrimi në këtë vend ka qenë zgjidhja e vetme për ta.

New York ka numrin më të lartë të të prékurve nga koronavìrusi, ndërsa rikujtojmë se deri tani në SHBA ka shkuar në 493,087 numri i të inféktuarve, ndërsa 18,325 persona kanë ndërruar jetë.

Brenda 24 orëve të fundit, në SHBA u regjistruan 1,634 jetë të hùmbura.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!