Ballina Lifestyle Nuk e lejuan ta shoqëronte ditën e kimioterapisë, partneri bën gjestin emocionues...

Nuk e lejuan ta shoqëronte ditën e kimioterapisë, partneri bën gjestin emocionues (FOTO)

Distancimi social na ka ndikuar në një mënyrë apo në një tjetër, por pa dyshim, disa e kanë ndjerë atë më shumë. Teksa të gjithë jemi fokusuar tek mbrojtja e vetes nga koronavìrusi, të tjerë po lùftojnë me sëmundje të rënda, siç është kànceri.

Ky është rasti i Albert Conner, babai i tre fëmijëve, gruaja e të cilit, Kelly, po i nënshtrohet kimìoterapisë. Ai dëshironte ta shoqëronte gruan në kimìoterapi, por nuk u lejua brenda për shkak të masave paraprake kundër koronavìrusit. Kështu që Alberti u bë kreativ.

Kur Kelly Conner shkoi në takimin që kishte lënë për kimìoterapi më 30 mars, në spìtalin “Anderson”, në Sugar Land.

“Nuk u ndjeva mirë, sepse i kisha premtuar se do të isha aty në çdo hap të rrugës dhe ndihesha sikur nuk po mbaja fjalën.”- tha ai.

Sapo Kelly u largua, Albert dhe fëmijët morën një tabelë posteri dhe filluan ta ngjyrosnin me një mesazh të ëmbël. Më pas, ai udhëtoi drejt spìtalit dhe i shkruajti një mesazh gruas, ku e vinte në dijeni se kishte parkuar jashtë.

“Sapo mora mesazhin, u ngrita në një mënyrë nga karrigia për të parë nga dritarja dhe ai ishte pikërisht aty.”- tha ajo.

Kally pa Albert-in të ulur pas furgonit të tij me një shënim ku thuhej: “Unë nuk mund të jem me ty, por jam këtu.” Ai nuk harroi as punonjësit e kujdesit shëndetësor. Ai kishte vizatuar edhe një zemër së bashku me një “Faleminderit” për stafin e spìtalit.

“Ai u përlot menjëherë dhe në atë moment ndjeva një dashuri për të, që ai do ta bënte këtë për mua.”- tha Kelly. Ajo nuk priste ta shihte aty, pasi e pa teksa largohej për në shtëpi, në Teksas.

“Mendoj se lëshova një psherëtimë dhe infermierja u kthye dhe tha: ‘Çfarë nuk shkon?’ Pastaj pa që po shihja nga dritarja, u afrua për të parë dhe u përlot gjithashtu.”- tha ajo.

Husband barred from entering hospital during wife's chemo stands ...

Kur reflekton mbi gjithçka dhe mendon për të gjithë infermierët, mjekët dhe pacientët e tjerë, ka kuptim të përsosur. Thjesht duhet ta mbështesni atë në çdo mënyrë që mundeni.

Kelly do të përfundojë kimìoterapinë për kàncerin e gjirit në maj, nëse gjithçka shkon ashtu siç është planifikuar. Familja po shpreson se udhëzimet për distancën sociale do të jenë qetësuar  dhe ata mund të jenë me Kelly-n në seancën e fundit./classlifestyle.com

Husband holds sign outside for wife who has to go to chemotherapy ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!