“Sulejmani i Madhërishëm” ka qenë një ndër serialet e parë turk që rrëfente një pjesë të historisë së një vendi dhe jo vetëm, dhe për këtë arsye ka arritur të thyejë rekorde audience që po transmetohet aktualisht në Tv Klan.

Për muaj me radhë ky serial arriti të mbante gozhduar para ekranit me qindra teleshikues edhe në Shqipëri.

Kanë kaluar disa vite që nga koha e realizimit të serialit ‘Sulejmani i Madhërishëm” dhe prandaj nuk është fare e habitshme të shohim se aktorët e serailit kanë pësuar shumë ndryshime që nga ajo kohë.

Njëri prej tyre Zymbyl Aga ka bërë një ndryshim shumë drastik në ‘look’ dhe madje mund të themi se duket shumë më i ri në moshë dhe më modern.

Edhe pse në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’ luan rolin e ‘mashkullit delikat’, aktori Selim Bayraktar është i martuar prej disa vitesh, e megjithatë ai vazhdon të tërheq vëmendjen e të gjitha fanseve të tij.

Tashmë ai ka një pamje shumë herë më të kuruar në çdo detaj. Për momentin aktori 42-vjeçar vazhdon të luajë në një serial tjetër turk.

BËN NDRYSHIMIN DRASTIK/ Femrat po çmenden pas aktorit të njohur ...

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!