Baris Arduç njihet në Shqipëri me emrin “Kuzgun” nga seriali “Kuzgun” apo ‘Omer’ nga seriali ‘Dashuri me Qira’, por edhe pse tani është shumë i famshëm dikur ai nuk ishte aktor.

Baris punonte si roje bregdetare për tetë vite në Sile, një qytet i Stambollit. Aktori ka shpëtuar mbi 1000 persona. Madje ai rrëfen një çast që nuk mund ta harrojë: “Ishte një grua me nipin e saj, të cilët nuk munda t’i arrija dot, u mbytën. U bëra shumë keq, më dilnin edhe në ëndërr, megjithatë, pas dy vjetësh e kalova.”

Ai ka marrë mësime aktrimi nga mjeshtër të teatrit dhe më pas ka marrë leksione në teatrin “Sadri Alishik”.  Hapin e parë si aktor profesionist e ka hedhur në vitin 2011, me dy telenovelat “Zonjusha e vogël” (Küçük Hanımefendi) dhe “Më dëgjo, i dashur” (Dinle Sevgili). Më pas, ka luajtur edhe në telenovela të tjera.

Ask Acisi (2015)

Barış Arduç, i cili bëri një debutim tfantastik me personazhin Ömer İplikçi në serialin ‘Dashuri me Qira’  zgjodhi serialin ‘Kuzgun’ vitin e kaluar pas një periudhe të gjatë pritjeje.

Ai arriti të elimìnojë  shumë projekte dhe këtë herë e  gjeti pranë Burcu Biricik dhe Kuzgun pranë tij, synonte të bënte një dalje fantastike. 

Baris Arduc  luajti një rol shumë të mirë në Kuzgun, historia e serialit ishte shumë më e mirë se shumë të tjerë, edhe sikur të dukej si një serial që mund të vazhdonte lehtësisht për 2-3 sezone me personazhet e tij të anës tjetër.

Kuzgun - Barış Arduç | Hombres guapos, Celebridades, Actrices

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!