Ballina Showbiz Nuk do ta besoni çfarë pune ka bërë më përpara se të...

Nuk do ta besoni çfarë pune ka bërë më përpara se të bëhej aktor ‘Kuzguni’

Baris Arduç njihet në Shqipëri me emrin “Kuzgun” nga seriali “Kuzgun” apo ‘Omer’ nga seriali ‘Dashuri me Qira’, por edhe pse tani është shumë i famshëm dikur ai nuk ishte aktor.

Baris punonte si roje bregdetare për tetë vite në Sile, një qytet i Stambollit. Aktori ka shpëtuar mbi 1000 persona. Madje ai rrëfen një çast që nuk mund ta harrojë: “Ishte një grua me nipin e saj, të cilët nuk munda t’i arrija dot, u mbytën. U bëra shumë keq, më dilnin edhe në ëndërr, megjithatë, pas dy vjetësh e kalova.”

Ai ka marrë mësime aktrimi nga mjeshtër të teatrit dhe më pas ka marrë leksione në teatrin “Sadri Alishik”.  Hapin e parë si aktor profesionist e ka hedhur në vitin 2011, me dy telenovelat “Zonjusha e vogël” (Küçük Hanımefendi) dhe “Më dëgjo, i dashur” (Dinle Sevgili). Më pas, ka luajtur edhe në telenovela të tjera.

Ask Acisi (2015)

Barış Arduç, i cili bëri një debutim tfantastik me personazhin Ömer İplikçi në serialin ‘Dashuri me Qira’  zgjodhi serialin ‘Kuzgun’ vitin e kaluar pas një periudhe të gjatë pritjeje.

Ai arriti të elimìnojë  shumë projekte dhe këtë herë e  gjeti pranë Burcu Biricik dhe Kuzgun pranë tij, synonte të bënte një dalje fantastike. 

Baris Arduc  luajti një rol shumë të mirë në Kuzgun, historia e serialit ishte shumë më e mirë se shumë të tjerë, edhe sikur të dukej si një serial që mund të vazhdonte lehtësisht për 2-3 sezone me personazhet e tij të anës tjetër.

Kuzgun - Barış Arduç | Hombres guapos, Celebridades, Actrices

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!