Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nisur dhe muaji i bekuar i Ramazanit për të gjithë besimtarët muslimanë, të cilët e presin me padurim këtë periudhë duke përqëndruar edhe më shumë besimin e tyre në Zot dhe shpresën se gjithçka do të jetë më mirë.

Të shumtë janë dhe personazhet e njohur të cilët kanë zgjedhur të agjërojnë, si një formë qetësimi dhe besueshmërie në këtë muaj.

Shumë prej emrave më të njohur të ‘showbiz-it’ shqiptar kanë zgjedhur ta urojnë nisjen e muajit të Ramazanit me anë të postimeve të ndryshme në rrjetet sociale, ku kanë shprehur lutjet e tyre që kjo periudhë t’i ndihmojë të gjithë dhe agjërimi i besimtarëve të jetë i pranuar.

Më poshtë ju sjellim disa prej urimeve nga Olti Curri, Lori Kaçka, Çiljeta, Eni Çobani, Majlinda Bregu, Mergim Mavraj, Arian Gushi, Hueyed el Saied, Labinot Gashi, Shkurte Gashi dhe Isida Mollaymeri./revistawho.com

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!