Ballina Aktualitet Nis hapja pas karantinës, nesër publikohen listat e bizneseve që fillojnë punën...

Nis hapja pas karantinës, nesër publikohen listat e bizneseve që fillojnë punën në 20-27 prill

“Të ardhurat janë goditur rëndë” kështu është shprehur kryeministri Edi Rama për sa i përket situatës së krijuar nga Covid-19 në Shqipëri.

Rama ka shpjeguar se nga Covid-19 është përllogaritur një hùmbje prej 540 milion eurove.

Më tej Rama deklaroi se nga beteja përballë COVID-19 shteti ka hùmbur shumë.

Albania Adopts Punitive Fines for Breaching Coronavirus ...

“Javëen e ardhshme, do mund të punojnë lirisht, brenda fashës së përcaktuar 5 e mëngjesit – 5.30 pasdite apo me turne, të gjithë ata që nga nesër paradite, do të lexojnë kategorite e lejuara në faqen e e/albania.

Te gjithë administratoret, për të gjitha bizneset në të gjitha këto kategori, duhet te sigurohen qe ne bizneset përkatëse do të respektohet protokolI i sigurise dhe duhet t’u lexojnë pronareve apo punonjësve te tyre, rregullat e përcaktuara nga protokolli, si edhe pasojat penale per shkelësit e tyre. Se katërti, javën ardhshme, duhet të përgatiten për t’u hapur ne javën ne vazhdim, pra duke filluar nga e hëna, 27 prill, të gjitha ato kategori te tjera qe do te publikohen si blloku i dyte i hapjes, në faqen e e/albanias. Javën e ardhshme duhet të fillojnë për tu hapur në vazhdim, duke filluar nga e hëna më 27 prill të gjitha ato kategori që do të publikohen në faqen e E albanias, po nesër.

Dua të jem shumë i qartë që nga java e ardhshme në bazë të kodit të ri penal, pasojat për shkelësit pa përjashtim ama në radhën më të parë për lokalet e trimave të lagjeve që hapen fshehurazi do të jenë të rënda dhe të pa negociueshme.

Ky shtet kjo qeveri ka humbur si rezultat i kësaj lùfte ka humbur 100 milion euro në muajin mars, 170 milion pak a shumë në muajn prill dhe me gjasë do të humbas 170 milion në muajn maj dhe pak a shumë 100 milion në muajin qershor.” tha Rama.

Epidemiologu: Pikun e kurbës mund ta kemi arritur, të zbuten masat ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!