Ish-modelja e famshme e Playboy, Ashley Mattingly, i ka dhënë fund jetës së saj në moshën 33-vjeçare.

Ajo abùzonte prej kohësh me alkòòlin dhe substancat nàrkotìke dhe gjendja e saj ishte përkéqësuar së fundmi.

Ashley u gjet e vdékur në shtëpinë e saj në Austin, Teksas.

Policia e gjeti trupin e pajétë të modeles, pasi një mik i shqetësuar i telefonoi për t’i bërë një kontroll modeles që s’dukej gjëkundi.

Playboy playmate Ashley Mattingly dies by suicide - Internewscast

Motra e saj, Christy dhe vëllai binjak, Billy, treguan se modelja e Playboy i dha vetë fund jetës, mirëpo polìcia ende po héton ngjarjen.

Para vdékjes, 33-vjeçarja la një shënim i cili nuk është bërë i ditur për publikun, pasi polìcia po e mban për hétimin.

Në vititn 2012, Ashley u përfshi në një konflìkt me partnerin e saj, yllin e “Prison Break”, Lane Garrison.

Ajo e akùzoi aktorin se e kishte godìtur, mirëpo ai i mohoi këto akùza. Pavarësisht aludimeve, ende mbetet e pazbardhur arsyeja e vetëvràsjes së ish-modeles.

Playmate Ashley Mattingly Dead by Suicide

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!