Ballina Aktualitet Mjekët në alarm! Kjo mund të jetë simptoma e radhës e Covid-19

Mjekët në alarm! Kjo mund të jetë simptoma e radhës e Covid-19

Që prej shpérthimit të koronavìrusit të ri, autoritetet shëndetësore bënë të qarta fillimisht tre simptoma tipike; temperaturë e lartë, kollë dhe vështirësi në frymémarrje.

Së fundmi, mjékët dyshojnë se një shenjë e radhës mund të jenë edhe disa njolla në gishtat e këmbëve, kryesisht te fëmijët dhe të rinjtë.

Një dermatolog tha se kjo simptomë nuk është vendimtare, por mjekët po shohin një lidhje me vìrusin, raporton Top Channel.Mjekët ngrenë alarmin për mpiksjen e gjakut tek pacientët me COVID ...

Ata shprehen se skuqjet dhe fryrja e gishtave të këmbës mund të ndodhin më së shumti te pacientët asimptomatikë.

“Ne mendojmë se ndoshta ajo çka po ndodh është se fryrja vjen si pasojë e grumbullimit të gjakut në kapilarë duke krijuar skuqjen. Teoria tjetër është se ndoshta ka mpiksje të vogla gjaku të cilat janë të lidhura me këtë vìrus.”Fronti italian i mjekëve, 14 të vdekur deri tani nga Covid19 ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!