Ballina LAJME/BOTE Lind binjakë në kohë Koronavìrusi! Ja si i quan...

Lind binjakë në kohë Koronavìrusi! Ja si i quan…

Dy foshnjë të sapolindura në Raipur, Chhattisgarh, të Indisë kanë emrat më të dëgjuar në mbarë botën për momentin, Corona dhe Covid.

Binjakët, një djalë dhe një vajzë, lindën natën mes 26-27 Marsit në mes të bllokimit mbarëkombëtar nga pandemia.

Kur u pyetën, prindërit thanë se emrat do t’i kujtojnë binjakët për vështirësitë që ata kaluan gjatë lindjes, ndërsa kombi është në lùftë kundër një pandemie vdékjeprurése.

74-Year- Old Woman Becomes Mom After Giving Birth To Twins! - YouTube

“Kur stafi i spìtalit gjithashtu filloi t’i thërriste foshnjat Corona dhe Covid, ne më në fund vendosëm t’i emërtojmë ata sipas emrave të pandemisë”, janë shprehur prindërit të cilët nuk e kanë pérjashtuar mundësinë që të mund t’i ndryshojnë emrat e tyre më pas.

Ata thanë se donin ta bënin ditën të paharrueshme pasi binjakët kishin lindur nën vështirësi të mëdha në një kohë kur i gjithë vendi është në një bllòkim kombëtar në mes të numrit të madh të rasteve të koronavìrusit.

Woman delivers twins barely a month after giving birth to her ...

Sapo lajmi për binjakët që u quajtën Corona dhe Covid u mësua nga të tjerët, ata u bënë personazhe VIP në spital. Aktualisht nëna dhe binjakët e porsalindur janë larguar nga spìtali.

Të premten më 3 prill, janë raportuar 2.567 raste të konfirmuara me koronavìrus dhe 72 vdékje në Indi, ku një bllòkim 21-ditor është aktualisht në fuqì. 192 njerëz në vend janë shëruar pas inféktimit me Covid-19.

Epo pas këtyre shifrave, shpresojmë që emrat e tyre të ndryshojnë!

Unsuspecting woman makes a trip to the loo, ends up giving birth ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!