Në emisionin “Shqipëria Live”, drejtuar nga dyshja e moderatorëve Erjona Rusi dhe Flori Gjini, ishte i ftuar me anë të një lidhjeje në “Skype”, aktori Ledio Lako.

Ledio me datë 6 prill kishte ditëlindjen dhe në studio foli se si e festoi atë në karantinë. “Prindërit më bënë dhuratë ushqime se për rroba nuk ka dyqane hapur, ndërsa urimet të gjitha seri thonin që të gjeja një nuse”, tha Ledio. Ndër të tjera ai zbuloi prapaskenat që ndodhin gjatë transmetimit të Portokallisë. Por surpiza më e madhe ishte që Ledio po punon mbi skenarin e një filmi dhe shumë shpejt mund të kemi një film nga Ledio Lako.

Aktori Ledio Lako zbulon për herë të parë sekretin: Ja pse s'mi ...

“Ne kemi verën pushim, por këtë periudhë e kishim si racion, është gjë e tmérrshme për ne. Nëse artistit i mungon skena është njësoj si t’i mungojë gruaja ose e dashura. Është vajzë shumë e mirë (i referohet një video humoristike që ka bërë këto kohë karantine me aktorin Salsano Rapi), dhe meshkujt janë shumë të mirë. Tashmë kam mësuar të bëj pazare, të shikoj portokallat, kastravecat, domatet, i shoh që nga larg kush janë të mira. Gatimet i bën mamaja, ajo di shumë mirë të gatuaj. Vetëm kam lexuar. Njëri më tha  u bëfsh 102 vjeç, të tjerat ishin me në dasëm. Dhurata më e bukur ushqime më sollën prindërit dhe do t’i bëj një laptop vetes dhuratë”, tha ai.

“Jam duke përgatitur një skenar filmi nuk e di se sa do t’ia arrij. Jo se kam përfunduar jam duke e mbyllur. Por kam dilemë  ta luaj me personazhet tona, apo me emrat tanë real, Flori, Salsano, Gazi. Unë uroj që publiku të kthehet sa më shpejt në atë sallë. Por të gjitha skenat të mbushen sepse është e nevojshme”, tha Ledio.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!