Ballina Aktualitet Lajm i trishtë! Ndërron jetë kampioni dhe biznesmeni i njohur shkodran (FOTO)

Lajm i trishtë! Ndërron jetë kampioni dhe biznesmeni i njohur shkodran (FOTO)

Është ndarë nga jeta në moshën 52 vjeccare ish-handbollisti kampion dhe biznesmeni Nikolin Karroca!

I cilësuar si një prej figurave më të spikatura të sportit të hendbollit, Nikolin Karroca nga Shkodra, ka humbur jetën para kohe pasi ka pësuar një atàk kardiak.

Shkodra, dhe  komuniteti i sportit është befasuar nga lajmi trònditës për ish-hendbollistin kampion me Vllazninë e viteve ‘90.

Nikolin Karroca i përket brezit të ekipit Vllaznia duke luajtur me shumë sukses në vitet 1987-1993 ku edhe u shpall kampion i Shqipërisë.

Ai njihej edhe si biznesmen i suksesshëm në fushën e fasonerisë, ku prej disa vitesh ishte administrator i një fabrike këpucësh.

Ndahet nga jeta sportisti dhe biznesmeni i njohur shkodran – FaxWeb

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!