Ballina LAJME/BOTE Lajm i keq! Legjendja britanike e humorit ndërron jetë nga Covid-19 (FOTO)

Lajm i keq! Legjendja britanike e humorit ndërron jetë nga Covid-19 (FOTO)

Ditën e sotme komediani britanik Tim Brooke-Taylor, mësohet se ka ndërruar jetë për shkak të koronavìrusit.

Lajmin e ka bërë të ditur për mediat agjenti i tij këtë mëngjes duke thënë se vdékja e tij e ka prekur shumë, megjithatë veprat që ka lënë pas do e kujtojnë gjithmonë.

“Me trishtim të madh ju njoftojmë se ka vdékur Tim nga Covid-19. Ai ishte një klient i jashtëzakonshëm dhe ishte kënaqësi ta përfaqësoja.

Tim Brooke-Taylor - Wikipedia

Jemi mirënjohës së kemi aq shumë punë të tij që t’i shfaqim, lexojmë apo dëgjojmë”, u shpreh agjenti i Tim.

Tim ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare dhe për publikun është bërë i njohur për rolet në “The Goodies”, dhe “I’m Sorry I Haven’t A Clue” e shumë të tjerë.

Brooke-Taylor, ka qenë aktiv në profesionjn e tij për gjashtë dekada, që nga viti 1960.

Comedian Tim Brooke-Taylor dies aged 79 after contracting ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!