Ballina Aktualitet Lajm i hidhur! Ndërron jetë gazetarja dhe njëkohësisht këngëtarja e njohur...

Lajm i hidhur! Ndërron jetë gazetarja dhe njëkohësisht këngëtarja e njohur shqiptare (FOTO)

Mëngjesin e sotëm, këngëtarja dhe gazetarja e njohur shqiptare, Violeta Rexhepagiqi, është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj.

Ajo është gjetur nga polìcia pa shenja jete në rrugën “Ferid Dragaj” në Prishtinë, ndërsa vdékja e saj është konfirmuar nga ekipi mjekësor.

Violeta u nda nga jeta në moshën 55-vjeçare, e cila la një repertor të pasur me projektet e saj.

Kush ishte Violeta, motra e Armend Rexhepagiqit që ka vdekur sot ...

Ajo do të mbahet mend për kontributin që dha në fushën e gazetarisë për ngjarjet dhe torturat e burgosjet që ndodhnin në Kosovën e para lùftës.

Karriera muzikore e Violetës nisi që fëmijë, ndërsa më pas u bë pjesë e grupit muzikor Vivien.

Violeta është motra e muzikantit të njohur Armend Rexhepagiqi.

Violeta Rexhepagiqi | Flickr

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!