Mëngjesin e sotëm, këngëtarja dhe gazetarja e njohur shqiptare, Violeta Rexhepagiqi, është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj.

Ajo është gjetur nga polìcia pa shenja jete në rrugën “Ferid Dragaj” në Prishtinë, ndërsa vdékja e saj është konfirmuar nga ekipi mjekësor.

Violeta u nda nga jeta në moshën 55-vjeçare, e cila la një repertor të pasur me projektet e saj.

Kush ishte Violeta, motra e Armend Rexhepagiqit që ka vdekur sot ...

Ajo do të mbahet mend për kontributin që dha në fushën e gazetarisë për ngjarjet dhe torturat e burgosjet që ndodhnin në Kosovën e para lùftës.

Karriera muzikore e Violetës nisi që fëmijë, ndërsa më pas u bë pjesë e grupit muzikor Vivien.

Violeta është motra e muzikantit të njohur Armend Rexhepagiqi.

Violeta Rexhepagiqi | Flickr

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!