Të gjithë e dimë se dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora nuk kanë marrëdhënie të mirë.

Ndonëse vijnë nga i njëjti vend, vajzat kanë pasur konflikte me njëra-tjetrën dhe tashmë nuk gëzojnë raporte të mira.
Por, së fundmi ka ardhur një lajm i mirë!

Lùfta kundër COVID-19 i ka bërë bashkë vajzat në një projekt të përbashkët.

Tashmë është menduar një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të muzikë pop, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19.
Artistët do të krijojnë një kover të këngës së Foo Fighters “Times Like These” duke përdorur “telefona, tenxhere, tiganë dhe kitara akustike”
Artistët që do të marrin pjesë në projekt:Dua Lipa, Coldplay, 5 Seconds Of Summer and more to perform Foo ...

1-5 Seconds of Summer

2-AJ Tracey

3-Anne-Marie

4-Bastille

5-Biffy Clyro

6-Celeste

7-Chris Martin of Coldplay

8-Dermot Kennedy

9-Dua Lipa

10-Ellie Goulding

11-Grace Carter

12-Hailee Steinfeld

13-Jess Glynne

14-Mabel

15-Paloma Faith

16-Rag’n’Bone Man

17-Rita Ora

18-Royal Blood

19-Sam Fender

20-Sean Paul

21-Sigrid

22-Yungblud

23-Zara LarssonDua Lipa, Chris Martin Set to Cover Foo Fighters Song for Charity ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!