Artistja shumë e dashur për publikun, Rozana Radi është shumë aktive në rrjete sociale ku shpeshherë ndan edhe video me nota humori duke shkaktuar të qeshura tek fansat. Ditën e sotme Rozana postoi një foto të saj si kopertinë e “Vogue”, teksa mori komplimenta e komente të shumta. Mes tyre nuk mungoi një koment nga një ndjékëse e cila shkruante: “Skandal”. Rozana nuk ia përtoi përgjigjen e madje me përgjigjen e saj dha një mesazh me shumë vlerë.

Përgjigja e Rozanës: “Faleminderit shume! S’kemi fytyre tjeter qe te dalim ne foto ndaj me kete fytyre po hame pak buke. Gjithsesi grave qe bredhin ne keto kohe te veshtira instagrameve te grave te tjera duke share nuk eshte se kam ndonje deshire te madhe t’i pergjigjem. Mendoj qe duke qene grua vete nuk do ta beja kurre kete qe beni ju! Ka njerez qe i besojne vertet komente si ky. Ka njerez qe kane perfunduar duke hùmbur besimin ne vete e duke i bere keq vete nga komente te tilla.

Nuk e di cfare e shtyn nje grua te shaj “dukjen” e nje gruaje tjeter ! Dhe nese do te isha e shemtuar (per mua ska femra te shemtuara se vleren e bukurise e kane diku tjeter jo ne fytyre) ju nuk duhet t’i thoni kurre nje gruaje qe je skàndal. Imagjino ta lexonte ime më kete sms! Imagjino te te bùllizojne neser vajzen ty si do ndjeheshe? Mengjithate une jam aq e bukur ne kete shpirtin tim te madh sa keto mesazhe do t’i ruaj.

Kane ardhur kohe te veshtira. Me ka mbaruar letra higjenike. Ndaj ne kete jete mos hidh asgje poshte nje dite do t’i perdorni te gjitha. Ndoshta ju s’do keni leter por mund te perdorni fytyren pse jo. Ate fytyre qe merrni kurajo dhe shani grate e tjera!

Ps: Tu pergjigja me emer dhe mbiemer qe te te lexojne dhe ku i dihet mbase nje gazetar i vemendeshem e shikon dhe e publikon. Ne mundohemi te gjejme gjuhen me burrat Shqipetar qe te mund te jemi te barabarte por me sa po shoh ka dhe me keq. Uroj te te njohin familjaret e tu me kete xhest e te te lexojne. Mos e fshi komentin pas ketij mesazh se ja u kam forografuar! Shendet Zonje e nderuar!”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!