Kivanç Tatlitug, aktori turk shumë i famshëm prej serialeve turke të transmetuara edhe në vendin tonë, sot ka treguar anën e tij romantike duke i bërë një dedikim publik bashkëshortes së tij.

Bashkëshortja e aktorit, Basak Dizer feston 43-vjetorin e lindjes. Tatlitug postoi në profilin e tij në Instagram një foto me bashkëshorten dhe shkruan:

Kivanc Tatlitug Is Getting Married | Turkish Celebrity News

“Gëzuar ditëlindjen shpirt, sa mirë që ekziston, të dua!”. Foto menjëherë është komentuar shumë në media e rrjete sociale pasi aktori rrallëherë flet apo publikon nga jeta private.

Kivanç Tatlitug, 36 vjeç dhe Basak Dizer u martuan në vitin 2016. Basak Dizer është me profesion stiliste. Ndërsa Tatlitug u bë i njohur falë roleve në serialet “Gymysh”, “Dashuri e ndaluar”, “Xhesuri dhe e bukura” e shumë të tjerë.

Kivanc Tatlitug and Basak Dizer: GQ Man of the Year Awards 2017 ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!