Siç ka treguar edhe më herët, megjithëse vetë jeton në Tiranë, familja e moderatores Kiara Tito ndodhet në Itali.

Herë pas here në llogarinë e saj në Instagram, Kiara ndan foto me familjen; vëllain, të ëmën dhe të atin.

Ky i fundit është një ndër personat që po ndihmon në lùftën kundër Covid-19 në Itali dhe moderatorja duhet të ndihet mëse krenare për të atin.

Babai i Kiara Titos ka ditëlindjen, moderatorja e uron me foton më ...

Ajo ka publikuar në ‘InstaStory’ një foto të babait të saj, Arbit, i cili ndodhet në një prej spitaleve të Italisë.

I pajisur me maskë dhe syze mbrojtëse, ai ka ndarë një foto në llogarinë e tij në Instagram, krahas së cilës shkruan:

“Dhjetëra shqiptarë punojnë nëpër spitalet e Italisë dhe përballen çdo ditë me vìrusin.”, duke treguar se ai është njëri prej tyre.

Kiara Tito rrëfen historinë e dhimbshme të problemeve mendore ...

Puna e tij dhe e çdo personi tjetër në frontin e parë të luftës vlerësohet më shumë se kurrë në këtë situatë të vështirë që po kalojmë.

Prej javësh Italia mbajti vendin e parë si vendi më i prekur nga Covid-19, i cili vazhdon të regjistrojë shifra të frikshme jetësh të humbura dhe njerëzish të infektuar.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!