Këngëtari i njohur Jetmir Hyseini ia ka dalë të mposhtë koronavìrusin. Pas 23 ditësh qëndrimi në spital, ai ka rezultuar negativ dhe lajmin e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimimi në rrjetet sociale.

Në postimin e tij ai ka treguar me detaje se çfarë përjetoi për 23 ditë dhe nuk paska qenë aspak e lehtë. Ai thotë se ka pasur simptoma rë theksuar, të cilat e kanë munduar shumë.

Ndërkohë, Jetmiri nuk harron që të japë edhe një mesazh për të gjithë. Këngëtari thotë se të gjithë duhet ta marrim seriozisht, pasi vìrusi nuk është gjë e lehtë.

Mposhti koronavirusin, këngëtari kosovar tregon për luftën e gjatë ...

COVID-19 REZULTATI NEGATIV

Pershendetje të dashur qytetarë të Republikës,

Unë sot përfundimisht,mbas plotë 23 dit qendrimi në Repartin Inféktiv në QKUK,me vullnetin e Zotit, në dy testet e bëra, dje dhe sot, rezultova negativ. Dua t’ju bëj me dije se ky vìrus më ka shkaktuar mundime, temperaturë të lartë dhe ethe të papërshkrueshme, pneumoni që u konfirmua me anë të rentgenit dhe testit të gjakut. Mos i ndëgjoni ata që thonë “Hajt se s’osht kurrgjo, grip hesapi”. Nuk po them të bëni panik, por mos e neglizhoni. RRINI N’SHPI!

Dua t’ju them të gjithë atyre që me fjalë plot helm flasin keq për stafin shëndetsor, ta kenë frikë Zotin, sepse kurrë hakut nuk mund t’u dalim. Gjat qëndrimit tim ketu,një inférmiere rezultoi pozitiv, nga shkaku që e ka harruar veten duke u kujdesur parreshtur për neve pacientëve të prekur me Covid-19.Zoti e shëroftë sa më shpejt!

Kujdesin e mjekëve, teknikëve dhe inférmiereve ndaj pacientëve e vlerësoj në superlativ.

Pas shuarjes së kësaj epidemie, pas kthimit në normalitet, do ti vizitoj të gjithë këta heronjë, do ua puth duart me përulësi e respekt dhe t’u them se u jam borgjli përjetë! Këta janë miqtë e mi të përjetshëm. Ju nuk e keni idenë se sa të kujdesshëm janë! Mos folni keq për ata sepse bëni shumë mëkat! Respektoni dhe duani ata! Me zemër dhe përulësisht u them FALEMINDERIT dhe ZOTI JU SHPËRBLEFTË!

Falemnderit familjarëve e miqve që më kanë kontaktuar dhe ma kanë lehtësuar dhimbjen e mërzinë!

Unë po kthehem në shtëpi! Do të qëndroj në izolim si mbarë populli.
Jam mërzitur shumë për prindërit, fëmijtë mi, bashkëshorten time,vellaun tim dhe gjith miqtë e mi, por unë do të qëndroj fizikisht pa miqtë e mi, deri në largimin e plotë të pandemisë dhe deri sa shteti të konkludon se lejohen kontaktet fizike.

Unë shpresoj shumë që së bashku të festojmë kur të vijnë ditë më të mira. Deri atëherë do t’u këndoj njerëzve të shtëpisë dhe juve miq në rrjetet sociale. Distancimi mbetet vetëm fizik, por jo edhe social.

DASHNI E RESPEKT! RRINI N’SHPI! JETMIR HYSENI Bibaj,Ferizaj.

Këngëtari kosovar me koronavirus tregon çka i dërguan fëmijët në ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!