Ballina LAJME/BOTE Këngëtari i njohur ndërron jetë, kishte probleme me zemrën (FOTO)

Këngëtari i njohur ndërron jetë, kishte probleme me zemrën (FOTO)

Këngëtari i njohur i hiteve “Ain’t no sunshine” apo “Lean on me”, Bill Withers, është ndarë nga jeta.

Withers u shuajt në moshën 81 vjeçare pas probleme me zemrën, sipas raportimit të familjes së tij.

Këngëtari i viteve ’70 ishte i njohur për vokalin e tij bariton dhe hitet e shumta të cilat megjithëse ndaluan regjistrimin në vitin 1985, vazhdojnë të kenë ndikim të madh në R&B dhe Hip Hop.

Bill Withers' Essential Songs: 'Lean on Me,' 'Use Me,' and More ...

Këngët e Withers dëgjohen ende në ditët e sotme dhe janë vepra të pavdékshme që do të rikujtojnë gjithmonë tek publiku këngëtarin.

“Jemi të shkatérruar nga hùmbja e burrit dhe babait tonë të dashur, të përkushtuar”, thanë familjarët e tij.

Withers ishte fëmija më i vogël i familjes së tij dhe pas vdékjes së babait, ai u rrit nga e ëma dhe gjyshja e tij.

Në moshën 29-vjeçare ai u fut në botën e muzikës, për t’u bërë një ndër emrat më të suksesshëm dhe me më shumë ndikim.

In this June 21, 2006 file photo, singer-songwriter Bill Withers poses in his office in Beverly Hills, Calif.
Source:Time

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!