Ballina LAJME/BOTE 'Kemi marrë të gjtiha masat për këtë situatë prej kuhësh'! Pse Bill...

‘Kemi marrë të gjtiha masat për këtë situatë prej kuhësh’! Pse Bill Gates dhe gruaja e tij e prisnin këtë pandemi?

Bashkëshortja e Bill Gates, Melinda, tha në një intervistë për BBC Radio se ajo dhe burri i saj, Bill, kishin ruajtur ushqime në bodrumet e tyre për vite me rradhë, në pritje të një pandemie ose një katastrofe tjetër.

“Shumë vite më parë, ne kishim biseduar, çfarë do bënim sikur të mos kishte ujë të pastër? Po sikur të mos kishte ushqim të mjaftueshëm? Ku mund të shkojmë? Çfarë mund të bëjmë ne si familje?” tha ajo në emisionin radiofonik.

https://1zl13gzmcsu3l9yq032yyf51-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2019/01/GettyImages-958621270-1-1080x721.jpg

“Kështu që unë mendoj se duhet t’i lëmë ato përgatitje t’i kemi rezervë. Por absolutisht ne i kishim përgatitur dhe patëm disa ushqime në bodrum për çdo rast” – shtoi ajo.

Business Insider raportoi më herët se Bill Gates ka paralajmëruar për një pandemi prej shumë vitesh, duke thënë në një emision në vitin 2015 se bota nuk ishte “gati për epideminë tjetër”.

Dy vjet më vonë në një artikull në vitin 2017 për Business Insider, ai shkroi se epidemia tjetër mund të jetë “një lloj super ngjitës dhe vdékjeprurës i gripit”.

How Gates Foundation's new $450 million education initiative will ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!