Dyshohet se autoritetet kanë fshehur vdékjen e një të moshuari nga Berati, i cili ka ndërruar jetë më 25 prill në një hotel në Durrës.

Abc News raporton se i moshuari kishte vite që kurohej në Itali nga tùmori, por nuk ja doli dot të mbijetonte.Albania Announces New “War” Measures Against Coronavirus | Balkan ...

Ai është një nga të riatdhesuarit që, sipas rregullit, iu është dashur të karantinohej në hotelin e caktuar nga qeveria, ku edhe mbylli sytë.

75-vjeçari nga fshati Dushnik i Beratit kishte pasur disa shqetësime shëndetësore dhe në datën 25 prill i kishte telefonuar numrit 127, për të parë nga afër gjendjen shëndetësore.

Në këtë hotel është dërguar një ekip mjekësor që nuk e vlerësoi si rast të réndë që duhej të transportohej për në spìtal, por të nesërmen ai hùmbi jetën dhe këtë të hënë u transportua në fshatin e tij. /Gazeta ReformaÇ'po ndodh tek infektivi? ISHP: 5 pacientë me salmonelë - Bulqiza.info

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!