Ballina Showbiz Jonida Vokshi ndan me ne 'frikën' nga partneri i saj: Shpresoj mos...

Jonida Vokshi ndan me ne ‘frikën’ nga partneri i saj: Shpresoj mos të ndodhë gjatë shtatzënisë…

Pasditen e djeshme në një lidhje tek “Rudina” në Tv Klan ishte bukuroshja e ekranit, Jonida Vokshi. Ajo foli për ditët e saj në karantinë, ditëlindjen por sigurisht vëmendjen e kishte vogëlushja e saj që do vijë shumë shpejt në jetë. Jonida ka filluar blerjet e para, ndërsa bashkë me Besnikun kanë gjetur edhe emrin e vajzës, por kanë preferuar mos ta ndajnë me të tjerët derisa vajza të lindë. Në lidhje me nepsin e saj gjatë pritjes së ëmbël, Vokshi shprehet se ajo është një llupëse shumë e madhe dhe frika e bashkëshortit të saj ishte sesa shumë ajo do shtonte gjatë shtatzënisë dhe tekat që do kishte me ushqimin.

Jonida Vokshi: Unë jam një llupëse e përjetshme, gjithmonë Besniku më ka thënë se nuk di si do bëhesh ti dhe nuk di si do ja bëjmë ne, kur të ngelesh ti shtatzënë sepse do jetë një tmerr i vërtetë. Nuk di sa mund të shtosh, apo nuk di tekat që do kesh në ushqim, me nepset. Por nuk më ka ndryshuar asgjë dhe shyqyr Zotit, se unë aq shumë neps që kam në përditshmëri dhe aq e shijoj dhe më pëlqen ushqimi, nuk do ishte fare e nevojshme që të shtoj gjatë shtatzënisë. Por falë Zotit jam pothuajse njësoj, sigurisht që përpiqem të bëj kujdes për ushqimin në sensin që marr gjithçka. Jam konsultuar me gjinekologen time, që duhet për të mirën e bebit, që prej fillimit, ja bëj edhe qejfin vetes, që kështu pak nga të gjitha.

Martohen në shtator! Jonida Vokshi vë në siklet të dashurin në ...

Rudina Magjistari: Po që nuk lëviz dot se për shembull gjatë shtatzënisë sugjerohet edhe lëvizja, aktiviteti fizik. Si je adoptuar ti në kushtet e shtëpisë për pak aktivitet fizik?

Jonida Vokshi: Po mundohem në oraret e lejuara, sigurisht në vendet që janë pothuajse më më shumë gjelbërim të dal dhe të eci, të lëviz diçka 30 minuta ose një orë gjatë ditës, që të mbaj edhe muskujt në lëvizje sepse gjatë muajve të fundit është e këshillueshme kjo gjë dhe nuk është aspak mirë që ne të rrimë shtrirë gjatë gjithë kohës. Sigurisht mundohem me këto kushte, sigurisht pa i dhënë presion vetes.

Jonida u shpreh se është në muajin e 8-të të shtatzënisë dhe shumë shpejt do të mbajë në krahë fëmijën e saj të parë.

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi po bëhen prindër për herë të parë ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!