Ballina Showbiz Jeni të shqetësuar që nuk do ketë plazh këtë verë? Nga Italia...

Jeni të shqetësuar që nuk do ketë plazh këtë verë? Nga Italia e kanë gjetur zgjidhjen (FOTO)

Një firmë italiane ka publikuar projektin që synon mbrojtjen e qytetarëve në plazhe nëse koronavìrusi do të zgjasë deri në verë.

Firma ka publikuar skicat paraprake që tregojnë sesi shezlonet do të mbuloheshin nga kabina  me struktura të qelqta. Kabinat do të jenë 4,5 metra të gjata dhe po aq të gjëra, për të siguruar në këtë mënyrë distancën mes plazhistëve.

Ndërkohë CEO i kompanisë, Claudio Ferrari, tha:

“Një javë më parë ne u përpoqëm të imagjinonim kthimin në plazh. Ideja lindi me qëllimin e dyfishtë, pra dhe njerëzit të mbrohen por edhe të mos privohen nga të shkuarin në det”, tha Claudio, për gazetën italiane La Republica.

Ndërkohë sipas La Republica, sindikatat e turizmit në Itali, janë duke punuar mbi projekte të ndryshme, në mënyrë që qytetarët të frekuentojnë plazhet gjatë muajve të verës edhe nëse lufta ndaj koronvìrusit mund të mos ketë përfunduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!