Duam apo s’duam ne, Instagram-i është kthyer në një ndër format më të përdorura ose të pëlqyera të marketingut për personazhet e njohur shqiptarë dhe jo vetëm.

Ky rrjet social, i cili është më i përdoruri dhe më i preferuri nga të gjithë dhe këtë nuk e themi ne, por sondazhet e shumë të realizuara, tashmë nuk shërben vetëm për të postuar thënie të ndryshme, selfie apo për të treguar se çfarë po ha, por është shndërruar në një mjet të fuqishëm biznesi dhe reklamimi.

Njihuni me VIP-at shqiptarë me më shumë ndjekës në INSTAGRAM! Ja kush qëndron në FRON! [FOTO]

Tashmë është bërë trend që numri i ndjékësve në këtë platformë është sukses më vete dhe jo rrallë herë ndodh që kur personazhet e njohur arrijnë një numër të caktuar ndjékësish, gëzimin e tyre e ndajnë me fansat.

Por kush janë VIP-at shqiptarë me më shumë ndjékës në Instagram? Ne të inlife.al bëmë një kërkim të vogël në këtë rrjet sociale dhe nxorrëm se kush janë personazhet që kanë më shumë fansa në këtë platformë sociale (sigurisht këtu kemi përjashtuar vajzat e sukseshme ndërkombëtarisht si Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha).

1-  1- LOREDANA: 2.8 milionë ndjékës

Në një hark kohor të shkurtër, Loredana ka marrë fronin si personazhi i njohur publik shqiptar me më shumë ndjékës në Instagram. Arsyet? Me siguri, skàndali në Zvicër, lindja e vazës, ndarja nga Mozzik, thashethemet për lidhjen me reperin e njohur Zuna. Por sigurisht që s’mund të anashkalojmë faktin që ajo e ushtron më shumë aktivitetin professional në Zvicër, por hitet e saj të suksesshme që kanë fituar shumë çmime në këtë shtet e jo vetëm.

lorida.png

2-     2- Enca Haxhia: 2.2 milionë ndjékës

Enca deri para se Loredana të ishte një emër shumë i nxehtë në shoëbiz, konsiderohej si “Mbretëresha e Instagramit”, por sigurisht që ajo duhet të ndihet krenare pasi është e para që ka kapur shifrën 2 milionë ndjékës, duke pasur dhe një sasi të konsiderushme ndjékësish nga plot vende që artistët e tjerë shqiptarë nuk kanë, përmendim këtu shtetet aziatike.

ciole.png

3-     3- Dhurata Dora: 2 milionë ndjékës

Dhurata ka qënë gjithmonë aktive në këtë platformë sociale dhe me këngë të ndryshme për publikun shqiptar, ndër të cilat e kemi shumë të vështirë të gjejmë një që nuk është shndërruar në hit.

Por mesa duket kënga “Zemër” me reperin e njohur Soolking, ka bërë që Dhurata Dora të fitojë goxha famë dhe ti bashkohet listes së VIP-ave me mbi 2 milionë ndjékës.

dhuriee.png

4-     4- Luana Vjollca: 1.7 milionë ndjékës

Luana me siguri këtë mbështetje të madhe fillimisht e ka nga fansat e saj besnikë, “luanatorët” me të cilët moderatorja bashkëbisedon shpesh dhe ata e ndjékin në çdo hap që hedh. Por akvtivizimi në muzikë, emisionet e suksesshme dhe “marketingu” i mirë që i bën vetes, ka bërë që Luana të ketë goxha famë në Instagram dhe me siguri s’do vonojë shumë për të kapur 2 milionë.

vjolc.png

5- Ledri Vula, Era Istrefi, Azet, Noizy, Kida, Elvana Gjata, Xhensila Myrtezaj: 1.5 milionë ndjékës

Ashtu siç vendet e para mbaheshin nga këngëtare, edhe në vendin e 5-të janë plot 7 këngëtarë me të njejtën shifër ndjékësish në Instagram, ndërkohë që me 1.4 milionë ndjékës janë: Dafina Zeqiri, Tayna dhe Mozzik.

Nuk njihen! Nga Luana, Era Istrefi, te Ledri Vula e Dafina, ja si dukeshin VIP-at shqiptarë kur ishin në gjimnaz! [FOTO]

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!