Ballina Showbiz Ja përse u larguan nga emisioni mëngjesit dy moderatorët e njohur, reagon...

Ja përse u larguan nga emisioni mëngjesit dy moderatorët e njohur, reagon televizioni

Alban Musa dhe Suada Daci njoftuan pak ditë më parë se ishin larguar nga programi i mëngjesit “Rreze Dielli” në Report tv.

Arsyeja sipas Albanit lidhej me konfliktet që ai kishte pasur me drejtuesit e televizionit, ndërsa sipas Suada Dacit, programi ishte kthyer në një “detyrë shtëpie” ndaj largimi ishte zgjedhja më e mirë.

Por televizioni ka dhënë një version tjetër për largimin e dy moderatorëve, që tanimë janë zëvendësuar nga Katerina Trungu,shkruan Iconstyle.al.Largohen drejtuesit e emisionit të mëngjesit në Report TV ...

Sipas drejtuesve të televizionit, Alban Musa ka shkélur masat higjienike të vendosura për t’u mbrojtur nga koronavirusi, duke rrezìkuar shëndetin e punonjësve të tjerë.

“Alban Musa është larguar për shkélje të rénda ndaj masave higjenike të vendosura në televizion pas shpérthimit të epidemisë së Covid 19. Që nga ditët e para të epidemisë Report TV vendosi rregulla sjelljeje sipas standardeve sanitare të aplikuara në të gjithë Europën, për të garantuar shëndetin e gazetarëve, kameramanëve dhe personelit që vazhdojnë punën në televizion (si ruajtja e distancës së sigurisë, përdorimi i maskave gjatë qëndrimit të redaksi, dezinfektimi i duarve). Thyérja e këtyre rregullave nga ana e Alban Musës dhe réfuzimi i vërejtjes nga ana e tij, vuri para rrézikut shëndetin e stafit të pranishëm në Rreze Dielli dhe të gjithë televizionit”, shpjegojnë përgjegjësit e ReportTV.

Ndërsa moderatorja tjetër Suada Daci thuhet se është larguar pas shkéljeve të vazhdueshme profesionale:Remove the moderators from the show! Television reacts: 'Put the ...

“Suada Dacit iu dha mundësia të punonte për herë të parë para telekamerave, u zëvendësua me një profesioniste në këtë fushë, me eksperiencë të gjatë në drejtimin e emisioneve. Daci largohet pas shkéljeve të vazhdueshme profesionale dhe të rregullave të punës në grup”.

ReportTV thekson se është impenjuar duke paguar plotësisht rrogat e personelit në këtë kohë krìze dhe duke mos larguar askënd.

“Por shëndeti i punonjësve dhe respektimi i profesionalizmit, janë dy aspekte akoma dhe më shumë të rëndësishme në kohë të vështirë, prandaj secili duhet të jetë i përgjegjshëm që të kryejë mirë misionin e tij”, deklaruan drejtuesit e televizionit.Gazetari dhe moderatorja e "Rreze Dielli" ia marrin këngës live në ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!