Ballina Aktualitet Ish-ministri i shëndetësisë ngre alarmin: Kjo gjendje mund të zgjasë deri...(VIDEO)

Ish-ministri i shëndetësisë ngre alarmin: Kjo gjendje mund të zgjasë deri…(VIDEO)

Ish ministri i shëndetësisë Ilir Beqja gjatë një interviste me Skype në emisionin “Ilva Now” tha se në Shqipëri fundi i epìdemisë mund të vijë pas një viti.

Ai tha se në kushtet kur nuk ka ende një vaksinë dhe kur sistemi ynë imun është në pérpjekje për tu adaptuar duhet kohë.

Sipas tij ky është një vìrus i ri i cili kaloi vetëm në vjeshtë nga kafshët tek njerëzit dhe duke ngadalësuar përhapjen e tij, rrisim edhe imunitetin.

Ish ministri theksoi gjithashtu se fakti që nuk kemi pasur shumë të prekur lidhet me masat e mara shumë shpejt.

Ilir Beqja vijon më tej duke shtuar se programet e kufizimit të lëvizjes duhet të vazhdojnë ende, gjithashtu edhe kujdesi për personat pozitivë që të gjurmohen dhe të identifikohen sa më shpejt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!