Ballina Uncategorised I përshtatet jetës reale, 10 gjërat që nuk i dini për 'Ejlylin'...

I përshtatet jetës reale, 10 gjërat që nuk i dini për ‘Ejlylin’ e serialit ‘Lule të Vetmuara’

Biran Damla Yilmaz është aktorja turke e cila u bë shumë e famshme me rolin e “Ejlylit” në serialin “Lule të vetmuara”.

Ky serial e bëri të njohur jo vetëm në Turqi e Shqipëri, por në shumë shtete ku u transmetua. “Revista Who” ju sjell sot 10 fakte për aktoren të cilat nuk i dini dhe disa prej tyre do t’ju befasojnë.

1-Biran Damla dëshironte të bëhej dizenjatore e interierit, por nuk ia arriti dot. Mbase në të ardhmen do ta shohim në këtë profesion.

2- Ajo dëshiron të luajë një rol negativ në film hòrror. Deri më tani nuk e kemi parë aktoren në një rol të tillë, por mbetet të shihet në të ardhmen.

3-    Aktorja e kuptoi që kishte talent për aktrim kur nisi të imitonte rolet që pëlqente para pasqyrës. Më pas ajo nënshkroi me një agjenci për tu bërë aktore.

4- Biran Damla Yilmaz është rritur me njérk. Kjo është një koiçidencë pasi edhe në serial aktorja luan rolin e një vajze që është në télashe prej njérkut të saj, Kemalit.Megjithatë ndryshe nga seriali, fatmirësisht, Biran Damla në jetën reale ka një raport të mirë me njérkun e saj.duygu on Twitter: "Biran Damla Yilmaz out here killing me with her ...

5-  Në kohën e lirë, aktorja pëlqen të pikturojë, të shkojë në plazh, të lexojë libra shoqëruar me një filxhan kafe.

6- Përpos aktrimit, Biran Damla ka talent edhe pikturën. Ajo shprehet se pikturimi është një terapi për të.

7- Biran Damla shprehet se ngjan shumë me rolin e saj në serial. Ajo nuk mendon se është një person hàkmarrëse, por ashtu si “Ejlyli” nuk i duron dot njerëzit që bëjnë kéq.Biran Damla Yılmaz Wallpapers - Wallpaper Cave

8- Biran Damla dëshiron të luajë krah aktores së madhe turke Isil Yucesoy.

9- Ajo ka luajtur në disa seriale turke që prej vitit 2014, por roli i “Ejlylit” i dha famën e madhe.

10- Aktorja tregon se skenat më të vështira për të xhiruar kanë qenë ato ku zihet me nënën e saj, Mesuden.Kırgın Çiçekler'deki Biran Damla Yılmaz'ın annesini görenler inanamadı

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!