Pasi mbajti në fshehtësi të plotë shtatzëninë e saj, gazetarja Anila Basha ka sjellë në jetë në fëmijë.

Ajo është bërë ditën e sotme nënë për herë të parë pasi ka sjellë në jetë një djalë.

Mësohet se vogëlushi është i shëndetshëm dhe ai dhe e ëma janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Në kujtim të babait të saj, Aristotel, i cili ndërroi jetë 2 vite më parë, Anila i ka vendosur të voglit të njëjtin emër.

“Aristotel Basha erdhi ne jete ne oren 11.37 te dites se sotme. Im bir erdhi ne ket jete ne kohe koronavìrusi, po do kemi cte tregojme. Un dhe Aris jemi shume mire dhe falenderojme doktor Eltonin qe nuk la jave pa na ndenjur nga pas per te shkuar gjithcka mire. Aris, Ilda, dr.Gilberta, Besi, per 9 muajt qe kaluam ketu; po ne te dy kerkojme falje per gjithe kokecarjet e krijuara ne familje ne keto 9 muaj tekanjoze. Shpresojme shume qe kjo situata e coronavìrusit te perfundoje shpejt, qe te shijojme pranveren. Ju duam shume ”- shkruan gazetarja krahas fotos me të voglin.

Anila Basha bëhet nënë për herë të parë, vjen në jetë Aris

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!