Ballina Aktualitet Fundjava vjen me liridalje për dy kategori! Ja për kë bëhet fjalë...

Fundjava vjen me liridalje për dy kategori! Ja për kë bëhet fjalë dhe masat që duhen ndjékur

Së pari nuk duhet të qëndrojnë në parqe, jo më shumë se dy persona dhe lëvizja lejohet deri në orën 11:00.

Ndërkohë, nesër është dita e nënave me fëmijë, të cilat do të kenë liri daljeje deri në orën 11:00.

Kushti i vetëm është që nënat të mos shoqërohen me shoqe, dhe fëmijët të mos kenë kontakt me fëmijët e tjerë.Nesër pensionistët liri-dalje deri në orën 11:00 – Gazeta Koha Jone

Kjo është java e fundit që e gjithë Shqipëria është e izòluar pasi duke filluar nga e hëna, shumë qytete që janë më pak të prékura nga COVID-19, do kenë më shumë liri se në qytetet e tjera.

Megjithatë edhe në këto qytete do të ketë kategorizime, pasi pensionistët do të kenë një fashë të veçantë për të dalë, çdo ditë deri në orën 8:30.FOTO/ Fëmijët në "liri", ja si u gjallërua Tirana sot | BoldNews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!