Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi ka vendosur që me videon e fundit në rrjetet sociale të sqarojë të gjithë ndjékësit e tij pasi faqet private kanë tentuar t’i vjédhin të drejtat e autorit duke i marrë projektet kinematografike që së fundmi i kishte nxjerrë në shitje edhe në faqen e tij në ‘Instagram’.

Ermali ka treguar se veprimi për të vjédhur filmat nuk është e drejtë dhe se nuk është faji i tij që pas denoncimit tek ‘AMA’, i cili është dhe institucioni përgjegjës për të drejat e autorit, janë mbyllur të gjitha faqet pirate.

Ermal Mamaqi zbulon shifrën marramendëse, ja sa ka kushtuar filmi ...

Mamaqi ka theksuar se është e drejta e tij për të mbrojtur artin e vetë, punën e realizuar me shumë mund nga të gjithë ata që përpiqen të gjejnë rrugën më të thjeshtë, duke vjédhur.

Në fund të mesazhin të gjatë, Ermali ka kërkuar mbështetjen dhe mirëkuptimin e të gjithëve për këtë situatë në mënyrë që arti dhe krijimtaria të vazhdojë./revistawho.com

https://www.instagram.com/tv/B_NCc5ZD5UX

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!