Ballina Aktualitet Emocionuese! Ja si o përcoll për në banesën e fundit aktori...

Emocionuese! Ja si o përcoll për në banesën e fundit aktori Rikard Ljarja (VIDEO)

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Rikard Ljarja, është përcjellë në banesën e fundit në qytetin e Shkodrës.

Kështu, familjarët kanë çuar në vend amànetin e tij për t’u vàrrosur në vendlindje.

Ljarja u përcoll me duartrokitje të merituara, ndërsa në funeral kanë qenë të pranishëm shumë pak persona për shkak të emergjencës Covid-19.

Aktori u ndà nga jeta mbrëmjen e kaluar, pas një béteje të gjatë prej vitesh me një sémundje të rëndë.

Rikard Ljarja u bë tepër i njohur për publikun shqiptar me rolin e “Dedës” në filmin “Rrugë të bardha”.

Ai punoi si aktor i teatrit në Teatrin “Migjeni” në Shkodër. Që prej vitit 1973 deri në vitin 1996 ai ishte aktor, skenarist dhe regjisor i filmave të kinostudios.

Lajm i fundit/ Ndërron jetë aktori Rikard Ljarja, kinematografia ...

Nga viti 1996 deri në vitin 2002, ishte drejtor artistik në televizionin publik shqiptar, kur doli edhe në pension.

Ndër filmat e tij të famshëm përmendim “Fletë të bardha”, “Pesha e kohës”, “Rrugë të bardha” etj.

Gjatë viteve të fundut, Rikard Ljarja kishte botuar edhe disa libra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!