Është regjistruar mëngjesin e kësaj të Marte një tjetër viktímë nga Kronavìrusi ku burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për një 50-vjeçar.

Deri më tani numri i viktímave në vendin tonë që prej nisjes së pandemisë ka shkuar në 30. Raportohet se pacienti ndodhej prej ditësh në reanimacion dhe ka ndërruar jetë sot në mëngjes.

50-vjeçari vuànte edhe nga sémundje të tjera bashkëshoqëruese.Një tjetër e dyshuar për COVID-19 mbërrin në Spitalin Infektiv ...

Kojtojmë se një pacìent 73-vjeçar, i konfirmuar me COVID19, i intubuar prej 24 ditësh ka ndérruar jetë në spìtalin “Shefqet Ndroqi” mbrëmjen e djeshme.

Pacìenti 73-vjeçar me inicialet H.K., nga Durrësi ishte prej thuajse 1 muaji në gjendje të réndë, me Insuficience respiratore akute. 73-vjeçari vùante nga pneumonia bilaterale, detres i réndë respirator (ARDS), me sémundje bashkëshoqëruese Talasemi Minor dhe Hipertension Arterial.Covid 19/ Pas rastit të parë, 219 thirrje në urgjencë nga ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!